اخبار - سان یاب
6438
rtl,page-template-default,page,page-id-6438,theme-elision,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.10,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-8288,elementor-page elementor-page-6438
 

اخبار

جلسه

پنجمین جلسه عمومي شرکت هاي تجديدپذير استان خراسان رضوي

تاریخ: سه شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲
زمان: ۱۶ الی ۱۸
دستور جلسه:
– گزارش كارگروه ترويج
– گزارش كارگروه تسهيلات
– گزارش كارگروه الزام ادارات
– نامه نمايندگي از طرف شركتها به كميته هماهنگي براي رايزني با انجمن، سنديكا و … و بررسي سوالات مورد نظر شركتها براي طرح در جلسه با انجمن و سنديكا در هفته آتي
– همايش چهارشنبه و پنجشنبه دانشگاه فردوسي
– نمايشگاه اسفند انرژی های تجدیدپذیر و امكان گرفتن غرفه مشترك براي شركتهاي خراسان

تسهیلات بانکی

پيرو جلسه چند هفته قبل در استانداري خراسان و درخواست براي حمايت در زمينه اخذ تسهيلات بانكي،دو هفته قبل سه شنبه تعدادي از بانكها در استانداري دعوت شدند، كارگروه تسهيلات شركتهاي پيمانكار و شركتهاي توزيع نيز حضور داشتند و سامانه هاي خورشيدي و سيستم خريد تضميني برق تشريح شد.

نماينده اداره كار استان نيز حضور داشت كه در زمينه تسهيلات كم بهره و سامانه كارا گفت از وزارت كار (اقاي منصوري) ابلاغ شده كه اشتعال زا نيست و از رسته ها حذف شده. بنابراين در زمينه تسهيلات معمول ١٨٪؜ بحث شد و قرار شد جلسه آينده به ميزباني شركت توزيع مشهد باشد و پروسه خريد تضميني برق بيشتر تشريح شود.

جلسه

پنجمین جلسه عمومي شرکت هاي تجديدپذير استان خراسان رضوي

گزارش برق نیوز،«جعفر محمد نژاد سیگارودی» افزود: مقررات تامین برق مرکز‌های استخراج رمزارز‌ها هجدهم آبان‌ماه امسال توسط وزیر نیرو ابلاغ شدکه در بخشی از این مصوبه به استخراج کنندگان رمزارز‌ها اجازه داده شده انرژی الکتریکی مورد نیاز خود را با سرمایه گذاری و ایجاد ظرفیت تولید برق از محل انرژی‌های پاک تامین کند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان ساتبا ادامه داد: بر این اساس مراکزی که با احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر انرژی برق خود را تامین کنند، می‌توانند با تزریق انرژی مازاد بر مصرف خود به شبکه، مطابق مقررات بازار برق، معادل آن را در ساعت‌های کسر تولید نسبت به مصرف، از طریق شبکه دریافت کنند.

محمدنژاد سیگارودی خاطرنشان کرد: چنانچه در طول دوره صدور صورتحساب، خالص برق تزریقی این نوع مشترکان به شبکه مثبت باشد، سازمان ساتبا مابه‌التفاوت تولید و مصرف این نوع نیروگاه‌ها را با نرخ نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک خریداری می‌کند. چنانچه خالص برق تزریقی به شبکه منفی باشد، مابه‌التفاوت میزان مصرف و تولید مراکز استخراج رمزارز‌ها توسط شرکت برق منطقه‌ای با تعرفه برق مربوط به این نوع مراکز، محاسبه و از آن‌ها دریافت خواهد شد.

سخنگوی سازمان ساتبا گفت: این درصورتی است که استخراج کنندگان رمزارز‌ها برای تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر تمایل داشته باشند و علاوه بر آن مازاد مصرف را بخواهند به شبکه سراسری بدهند.